0

Košík

Farby, materiály a veľkosti

Macrame

Všeobecne sa venujeme predovšetkým circular macrame čo je macrame tkané na kruhu, no nemáme problém vyhotoviť ani akýkoľvek druh bez rámu či na kovovej tyči alebo dreve.

Ak máte záujem o macrame na kruhu tieto veľkosti a farby sú aktuálne v ponuke:

Čierny kruh:

✦10cm, 15cm, 20cm, 25cm, 30cm priemer.

Biely kruh:

✦20cm, 25cm, 30cm, 35cm, 40cm, 60cm priemer.

Strieborný kruh:

✦8cm, 10,5cm, 12cm, 13,5cm, 15cm, 18cm, 20cm, 25cm, 30cm, 35cm, 40cm, 60cm priemer.

Zlatý kruh:

✦10cm, 21cm, 33cm, 60cm priemer.

Medený/ružové zlato kruh:

✦60cm priemer.

Drevený kruh:

✦12cm, 15cm, 16cm, 16,5cm, 17cm, 18cm, 20cm priemer. Podľa druhu dreva (na dotaz aj väčší priemer).

Plastový kruh:

✦14,5cm, 19,5cm, 23,5cm priemer. Farba kruhu je biela.

Macrame na zlato kruhu s priemerom 60 centimetrov

Farba a materiál priadze:

Farba môže byť akákoľvek, nevieme vám ponúknuť len jeden fixný vzorkovník keďže materiál priadze je vždy iný, preto vám zašleme možnosti dostupných farieb spolu s návrhom na mieru.

Či je priadza prírodná ( z rastlín), živočíšna (zo zvieracej srsti, kožušiny) alebo syntetická (umelá) je len na vás. Pri výbere materiálu zohráva rolu aj textúra, malo by byť macrame lesklé alebo matné? Syntetické priadze vedia byť spracované obomi spôsobmi avšak prírodná vlna nie je vždy tak lesklá. Chcete rôznu hrúbku priadze? Vtedy krásne ukáže prírodne spletené vlákno. Ste alergický na ovči vlnu či vlnu z alpaky? Skvelou voľbou je vtedy prírodné vlákno (bavlna, konope…) či syntetická priadza (akryl, polyester…) Nezabudnite uviesť do objednávky na mieru aj to či preferujete priadzu, ktorá je ploská alebo klasická guľatá.

Materiál-priadze

Tvar a doplnky:

Macrame má mnoho možností. Je na vás či budete chcieť zložitejší vzor alebo stavíte na jednoduchosť. Kruh môže byť vypletaný celý bez toho aby ho bolo vidno alebo môže mať svoje prázdne časti kde vynikne jemnosť a rozmanitosť materiálu (kov a priadza).

Doplnky na macrame zvyčajne nedávame ale ak by ste chceli niečo jedinečné napríklad korálky krásne ukážu. Tie môžu byť drevené-guľaté i kocky alebo sklenené a dokonca aj umelé, ktoré majú výhodu vo svojej ľahkosti. Okrem koráliek je možné zakomponovať aj kovové ozdoby ale čokoľvek podľa vašej fantázie.

Mäkké ilúzie:

Mäkké ilúzie sú tak trochu zložitejšie a preto aj keď zvolíte možnosť expresného vyhotovenia dielo bude dokončené najskôr za týždeň. Proces obnáša viacero krokov a preto aby sme mohli hrdo stáť za svojou kvalitou musíme pracovať poctivo a dať dielu čas. Viac o procese sa dozviete tu.

Pri mäkkých ilúziach si zvolíte najsôr druh vyhotovenia: tufting alebo punch needle.

Tufting

Je robený ručne pomocou elektrickej pištole. Táto technika je vhodná pre koberce či tapisérie menších ale i väčších rozmerov.Pri výbere materiálu tu je na výber prírodná, živočíšna a syntetická priadza. Viac sa o priadzach dočítate vyššie v sekcii macrame, časť „Farba a materiál priadze“. Po výbere priadze a farby sa schvaluje návrh a celkový spôsob vyhotovenia. Na výber máte ešte možnosť výberu finálneho zrezania koberca a to klasický zrezaný vlas alebo slučky. Finálne rozmery koberca či tapisérie prosím uveďte podľa vašej potreby aby mohol byť design čo najviac personalizovaný

Tuftovaný koberec/tapiséria Preliv

Punch needle

Je ručná technika pomocou špeciálnej ihly. Vhodnou technikou je najmä pre menšie diela ako sú doplnky do bytu-podšálky, vankúše, štóly či originálna závesna dekorácia alebo podložka na stôl… Veľkosť je aj pri tejto technike na vás.

Punch needle

Doplnky

Mäkké doplnky:

Doplnky do bytu si vyberajte podľa kritérii, ktoré sú popísané vyššie alebo podľa už existujúcich produktov. Napríklad kľúčenka či podsedák môžu byť vytvorené tuftingom ale i punch needle je to len na vašom rozhodnutí. Tvar, materiál, veľkosť i farba sú samozrejme tiež voliteľné podľa vašej fantázie.

Kľúčenky, ružová 100%akrylová priadza a fialová 100%vlna z alpaky

Živicové doplnky:

Pri živicových doplnkoch je na výber z menej dostupných možností. Ak túžite po produkte, ktorý neponúkame, prosím ozvite sa nám, produkt môže byť vytvorený na mieru poďla vás. V prípade expresného vyhotovenia bude produkt hotový najskôr za 26 hodín od zadania objednávky pre zachovanie najvyššej kvality.

Veľkosti:

Pri prsteňoch sú momentálne dve dostupné veľkosti a to 28×9,5cm a 23×10,5cm. Prstene sedia skôr na menšie prsty alebo do polovice prsta. Viac veľkostí bude v ponuke už onedlho. Momentálne vám však ponúkame aj možnosť prsteňa s prierezom. Prsteň sa vtedy zväčší ale je narušený pôvodný kruh. Upozorňujeme však na to, že prsteň aj keď vyzerá nastaviteľný nieje a pri pokusoch ho zväčšiť alebo zmenšiť môže prísť k poškodeniu za, ktoré neberieme zodpovednosť.

Sponky sú veľkostne fixné a máte možnosť výberu z troch variánt. Klasickej obdĺžnikovej, obdĺžnikovej s prierezom so zaoblenými okrajmi alebo tvaru takzvanej pukačky, ktorá sa zužuje a je viac zaoblená. Veľkosť sponiek je cca 5x1cm, 5x3cm a 5x2cm ( v poradí ako boli vypísané vyššie).

Zelený prsteň s prierezom, červený väší a žltý menší

Farebnosť:

Pri živicových doplnkoch (sponky, prstene či podšálky) je možný výber zo všetkých farieb. Po zaslaní objednávky vám pošleme možnosti farieb a veľkostí glitrov. V prípade, že ste si zvoli variantu zapúšťaných farieb alebo čisto farebné (nepriehľadné) doplnky farbu s vami rovnako skonzultujeme a vyberieme na mieru. V ponuke máme aj rôzne výseky-tvary ako srdiečka, hviezdičky, štvorčeky aleb kvetinky… Výber je len na vás.

Papierové ilúzie:

Pre vyhotovenie dokonalej papierovej alebo digitálnej ilúzie potrebujeme čo najviac informácii od vás. Aké farby by mala obsahovať, kľudne nám zašlite aj link na obrázok kde je daná farba (páči sa vám farba čerstvých jahôd? pošlite nám fotku jahody:). Aký pocit by ste chceli mať keď sa na ilúziu pozriete? Máte radšej oblé tvary alebo skôr tie ostré… Napíšte alebo pošlite nám čokoľvek, čo nám pomôže urobiť si o vás predstavu a dostať sa do vašej nálady jedine tak vznikne parádna ilúzia.

Veľkosť, médium a rám

Ilúzia môže byť digitálna a vy si ju viete vytlačiť alebo papierová, ktorú vám doručíme my už vytlačenú v podobe printu. Printy máme všeobecne vo veľkosti A4 ale žiadna iná veľkosť by nemala byť problém. Rovnako vám papierovú ilúziu radi zarámujeme, na výber je čierny, biely, drevený, strieborný a zlatý rám ( na požiadanie aj iné farby).

Papierová ilúzia

Iný produkt

Túžite po niečom čo nemáme v ponuke? Kryt na mobil, závesné macrame na črepník či živicový rám…Napíšte nám a radi s vami vymyslíme produkt na mieru, ktorý posunie aj naše hranice.

✨Tešíme sa na spoluprácu ✨